Laptop czy PC do gier?

O wszystkim i o niczym
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bbolek
Kontakt:
Laptop czy PC do gier?

Post autor: bbolek » 12 kwie 2017, o 11:34

Właśnie, jak uważacie - co lepiej nadaje się do grania - laptop czy PC? Proszę o wszelkie merytoryczne odpowiedzi i porady na ten temat.
Pozdrawiam, Adam
http://www.k2-studio.pl/

Awatar użytkownika
Rafiko
Kontakt:
Re: Laptop czy PC do gier?

Post autor: Rafiko » 12 kwie 2017, o 13:53

Według mnie PC
Najwygodniej mi się na nim gra, być może dlatego że większość czasu spędzam na PC niż na laptopie.
1 rzecz to jest ekran, nie jestem przystosowany do grania na takim ekranie. Najlepiej monitor który mogę postawić gdzie se będę chciał, jak mi wygodnie.
2 rzecz to klawiatura, wiem że można podpiąć przewodową i se na niej grać ale to już mi się nie opłaca specjalnie kupować takową aby tylko do laptopa ją podłączać. A jeżeli chodzi o to to tak jak z ekranem, ciężko mi się gra, ponieważ moja klawiatura jest przesuwana tak jak mi to jest wygodnie. No jedyny minus to jest taki, że np swój komputer do łóżka nie wciągniesz tak jak to jest z laptopem, no ale i takie przypadki bywają :P

Awatar użytkownika
Szczepciu77
Kontakt:

Post autor: Szczepciu77 » 14 kwie 2017, o 09:10

A teraz głos na laptopa:)
Nie każdy ma tyle miejsca, żeby postawić wielkiego kompa z monitorem. Poza tym niektórzy używają komputera również do pracy, a komputery stacjonarne z regóły nie są przenośne. Oczywiście, laptop nie zapewni takiego komfortu grania jak komputer stacjonarny. Laptop to pewnego rodzaju kompromis. Wydajesz kupą kasy (dużo więcej niż na komputer stacjonarny), ale masz urządzenie mobilne i możesz je ustawić w domu gdzie chcesz - nie musisz mieć specjalnego miejsca na kompa.
I zgodzę się z przedówca, że typowo do gier lepszy jest komputer stacjonarny - większy monitor, lepsza wydajność. No ale nie zabierzesz go ze sobą na wakacje:)
Więc jeśli grasz okazyjnie i nie masz za dużo miejsca w domu - laptop.
Ja sam osobiście mam laptopa i nie narzekam:)
Who Dares Wins

Awatar użytkownika
gifusmax
Kontakt:

Post autor: gifusmax » 16 kwie 2017, o 15:21

Komputery stacjonarne są także relatywnie tańsze w zakupie. By nabyć laptop do gier o podobnej funkcjonalności, co PC stacjonarny, trzeba wydać znacznie więcej pieniędzy.

Poważnym mankamentem stacjonarnego komputera do gier jest jego... stacjonarność. Paradoksalnie to właśnie to najbardziej przeszkadza niektórym zainteresowanym zakupem. Duże gabaryty i waga urządzenia utrudniają ewentualne przeprowadzki, uniemożliwiają zabranie sprzętu na wyjazd lub do znajomych. Jednak jest to cena, którą można zaakceptować, jeśli zależy nam na sprawnym i wydajnym urządzeniu.

Awatar użytkownika
gregorx1

Post autor: gregorx1 » 17 kwie 2017, o 23:29

Myślę ,że komputer stacjonarny bardziej się sprawdzi do gier ;) sam miałem ostatnio taki dylemat, zdecydowałem się właśnie na PC i jak narazie nie narzekam :)

Awatar użytkownika
retigi

Post autor: retigi » 21 kwie 2017, o 18:59

Ja dużo podróżuję, często wyjeżdżam i lubię grać przy tym w gry, dlatego też wybrałem laptopa. Wszystko zależy od tego czy potrzebujesz czegoś przenośnego.

Awatar użytkownika
Titi1967

Post autor: Titi1967 » 22 kwie 2017, o 02:02

Witam! Moim zdaniem PC są o wiele bardziej wydajne, jeśli planujesz grać w wymagające tytuły to wybrałbym właśnie PC.

Awatar użytkownika
evinaris

Post autor: evinaris » 23 kwie 2017, o 21:03

typowo do gry to chyba jednak pc, tak mi się wydaje i tak podpowiada mi moje doświadczenie ;P

Awatar użytkownika
Femal

Post autor: Femal » 24 kwie 2017, o 09:59

Ja preferuję PC, ale to zawsze indywidualna kwestia.

Laptop - łatwo przenieść, nie graci w domu. Do grania jak dla mnie to dodatkowa klawiatura, myszka. Zależy jeszcze jaki laptop.
PC - wymaga stanowiska w pokoju, klawiatura już i myszka od razu kupujesz taką jaką chcesz. Jak coś się zepsuje to samemu wymienisz część.

Według mnie prostym rozstrzygnięciem tego tematu jest ilość miejsca w pokoju.

Awatar użytkownika
Jorda24

Post autor: Jorda24 » 17 maja 2017, o 21:37

Według mnie stacjonarny zawsze będzie lepszy

ODPOWIEDZ