Laptop za 3-4 tys.

O wszystkim i o niczym

Moderator: Moderatorzy lokalni

Awatar użytkownika
Szczepciu77
Kontakt:
Laptop za 3-4 tys.

Post autor: Szczepciu77 » 1 sty 2017, o 12:13

Powoli zbliża się czas wymiany kompa. Mój ASUS powili zaczyna mieć zadyszkę.
Jest kilka laptopów za 3-4 tys.(MSI, ASUS, Lenovo, ACER), które można wybrać. I różnią się detalami. Jedne mają lepszy procesor inne mają lepszą kartę graficzną. I tu nasuwa się pytanie? Który z nich będzie najlepszy? Czy brać pod uwagę tylko kartę graficzną? Czy ważny jest też procesor? No i najważniejsze chyba, to który najmniej będzie się grzać, no i nie tylko. Bo jeśli komp się nie grzeje jak jest nowy, to na pewno będzie się grzać po 2-3 latach - więc ważne jest też, który można łatwo serwisować - wyczyścić z kurzu, założyć nową pastę (gościu w serwisie po przeczyszczeniu mojego ASUS-a powiedział, że więcej go nie chce widzieć - w sensie, że trochę problemu sprawiło mu rozkręcenie go i złożenie ponownie).
Jak ktoś ma jakieś sugestie i przemyślenia to poproszę podzielenie się nimi (komentarze typu "za tę cenę kup se wypasionego blaszaka" proszę sobie darować).
Who Dares Wins

Awatar użytkownika
Shyshek
Re: Laptop za 3-4 tys.

Post autor: Shyshek » 2 sty 2017, o 00:15

Ja korzystam z Dell-a Inspiron 5888 na dwurdzeniowej i7 i muszę powiedzieć,że spełnia swoje zadanie, Laptop głównie potrzebny mi jest do internetu i do pracy, jak w jakieś bardziej wymagające gry to komp, ale battlefielda 3, sniper elite V2 i 3 uciągnie. Co do Serwisu też nie mogę narzekać, bo jak padł mi twardy dysk to skontaktowałem się z dellem przez facebooka i technik był u mnie po upływie 48 h. Co do Lenovo to nie słyszałem o nich zbytnio pochlebnych opinii, znajomy miał i po upływie dwóch miesięcy cieszył się,że go się pozbyl. A szukałeś czegoś z ROG albo z alienware?

Awatar użytkownika
Szczepciu77
Kontakt:

Post autor: Szczepciu77 » 2 sty 2017, o 10:03

ROG mam teraz. Całkiem fajny. Tylko po pół roku padła płyta główna - z serwisem nie było problemu - wysłałem w poniedziałek i w piątek kompa miałem spowrotem. Problem zaczął się po 3 latach - wydajnośc zaczęła spadać, zaczął się grzać. W serwisie powiedzieli, że nieszczelny jest układ chłodzenia. A na wymianę nie mieli nowych. Przeczyścili, przesmarowali pastą. No i gościu powiedział, że dostęp do środka to jakiś koszmar (ogladałem na yt i miał rację). No i dalej się grzeje. W związku z tym szukam czegoś co jest prostsze w obsłudze.
Jeśli chodzi o Alienwere to poza zasięgiem cenowym.
Wczoraj znalazłem też Inspiriona. I czytełem o serwisie Della. Początkowo nie brałem pod uwagę, bo nie ma napędu DVD. A potem pomyślałem, że płyty używałem przez pięć lat trzy razy wgrywając CoD4 i Battlefielda 3. A napęd zewnętrzny można kupić już za 99 PLN.
Who Dares Wins

Awatar użytkownika
Pawel527
Moderator
Kontakt:

Post autor: Pawel527 » 2 sty 2017, o 13:08

Siema
Mam Lenovo Y700 (i7 skylake i gtx960, 17cali) i jestem zadowolony.
Pomiędzy prockiem i grafą szukaj balansu, kiedy grafika bedzie miała zapas to słabszy procek będzie spowalniał całość.
Co do serwisu Dell, jest super jeżeli masz gwarancję NBD, czyli naprawę w następnym dniu roboczym. Poza tym tak jak gdzie indziej.
Brak DVD chyba nie robi teraz różnicy...
No i koniecznie SSD :D
MSI też super i ciut drożej niż Lenovo.
Temat rzeka.............. :D
Aaaaaaaaaa i jeszcze jedno: jak tu zmieścić procka i grafę z wydajnym układem chłodzenia i jeszcze mieć miejsce w obudowie???? xD

Awatar użytkownika
Szczepciu77
Kontakt:

Post autor: Szczepciu77 » 2 sty 2017, o 14:07

No to jest problem, żeby wszystko upchnąć w lapka. Może dlatego Dell nie ma napiędu a ma dwa wiatraki? Zakup planuję za jakieś 3-4 miesiące, więc teraz będę oglądał, sprawdzał i sięzastanawiał:)
W każdym razie chodzi o to, która firma zrobiła najlepszy kompromis między wydajnością a płynnością chodzenia komputera.
Who Dares Wins

Awatar użytkownika
Szczepciu77
Kontakt:

Post autor: Szczepciu77 » 12 sty 2017, o 21:41

W zasadzie są cztery kompy w tej cenie. MSI GE62, DELL 7566, ASUS GL552 i Lenovo y700-15. I tu nasuwa się pytanie - dwa pierwsze z podwójnymi wiatrakami, czy wystarczy jeden wiatrak jak w dwóch ostatnich. Czy nie patrzeć na to i wybrać tylko najlepsze parametry (procesor, kara graficzna, ram i SSD) za najlepszą cenę?
A do tego dochodzi jeszcze dizajn:) Dell wygląda nijak, MSI trochę tanio. Za to Lenovo i ASUS wymiatają:)
Who Dares Wins

Awatar użytkownika
ROCCAT PL
Kontakt:

Post autor: ROCCAT PL » 17 sty 2017, o 19:47

Szczepciu bierz Asusa.Konfiguracji mają pełno np.Komputronik.Dla ciebie najważniejsza jest grafika.Zresztą sam sobie odpowiedziałeś co lepsze.Pozdrawiam.
Jeśli pokonasz wroga, okaż mu litość, jesteś przecież silniejszy od niego.

Awatar użytkownika
Szczepciu77
Kontakt:

Post autor: Szczepciu77 » 24 sty 2017, o 13:07

Po przeanalizowaniu wszyskiego co znalazłem w internecie chyba jednak ASUS. Design niezły, chłodzenie (co prawda tylko jeden wiatrak) niezłe. A to co ja gram (CoD4, WoT, BF3) to aż nadto:)
Teraz tylko zbierać kase i czekać na majowe promocje komunijne:)
Who Dares Wins

Awatar użytkownika
Szczepciu77
Kontakt:

Post autor: Szczepciu77 » 14 kwie 2017, o 09:16

W końcu zwycięzcą został Lenovo y700-15 i5, gtx960, 8 GB RAM (Dell odpadł przez stylistykę, ASUS GL552 nie jest już dostępny, a MSI wychodził za drogo). Na razie nie mogę powiedzieć nic o graniu na nim - dostosowanie kompa do swoich fanaberii i instalacja gier zabiera dużo czasu. Ale podświetlana na czerwono klawiatura (w poprzednim lapku była na biało) to poezja:) A głośniki od JBL wymiatają:)
Who Dares Wins

Awatar użytkownika
Nightmare
Moderator
Kontakt:

Post autor: Nightmare » 14 kwie 2017, o 23:13

Bravo Ty :)
Też mam lapka Lenovo od ponad roku i daje radę 8-)

ODPOWIEDZ